Кафедра

На основі рішення Вченої ради університету від 29.01.2013 року протоколом №8 та дозволу МОЗ України від 26.03.2013 року. №08.01-47/403/8419 створено кафедру фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання. На кафедрі студенти навчаються умінню використовувати в конкретних ситуаціях знання про реабілітаційне обстеження, забезпечення процесу фізичної реабілітації, психічне, фізичне та соціальне здоров’я людини, надавати комплексну оцінку індивідуальних особливостей в процесі оздоровлення, види оздоровчо-рекреаційної рухової активності, принципи здорового способу життя серед населення.

База кафедри знаходиться у гуртожитку №4 де знаходяться кабінет завідувача кафедри, асистентська, лаборантська, 3 навчальні аудиторії, 1 масажний кабінет та кабінет ЛФК (тренажерний зал) для практичних занять студентів, комп’ютерний клас; у спортивному корпусі за адресою вул. Коцюбинського, 3 , входять: стадіон із легкоатлетичними секторами та ігровими майданчиками, з одним ігровим спортивним залом, залом для атлетичної і ритмічної гімнастики та лікувальної фізкультури, тренажерний зал, який облаштований новітніми тренажерами та спортивним інвентарем, що кожний рік поновлюється.

Очолює кафедру фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання доктор медичних наук, професор Попович Д.В.

Викладачі кафедри здійснюють підготовку майбутніх фахівців реабілітаційної галузі до високопродуктивної праці, зміцнення здоров'я, а також формування професійних знань, вмінь та навиків під час використання фізичної культури в профілактичній та лікувальній діяльності у відповідності до концепції розвитку університету, постійно працюють над удосконаленням навчального процесу, в тому числі з використанням новітніх навчальних та інноваційних методик і програм, оновлюють відповідні розділи в системі Moodle, що відображають сучасний розвиток реабілітаційних технологій.

Лекцію читає проф. Д.В. Попович

Практичне заняття проводить проф. Д.В. Попович

На кафедрі функціонує студентський науковий гурток, де студенти під керівництвом викладача розробляють комплекси вправ для спеціальних медичних груп при різних видах захворювань, дають комплексну оцінку індивідуальним особливостям людського організму в процесі оздоровлення, оцінюють загальні принципи пристосування до умов навколишнього середовища, а також розглядають концепції контролю за здоровим способом життя серед населення. На даний час у науковому гуртку задіяні 5 студентів бакалаврів, які навчаються на 3-4 курсі медичного факультету за напрямом підготовки «Здоров’я людини».

Яскраве свідчення постійної турботи про здоров’я студентів університету є створення всіх умов, щоб студенти мали змогу підтримувати свою фізичну форму – відвідуючи курс за вибором з фізичного виховання «Спортивні секції», такі як: "Волейбол", "Баскетбол", "Бадмінтон", "Футбол", "Туризм", "Настільний теніс", "Шахи", "Фітнес", "Кікбоксинг" та "Плавання", під керівництвом професійних викладачів.