Виховна робота у ВНЗ – двосторонній процес, взаємодія вихователя і студента. Роль академнаставника полягає у спрямуванні виховної роботи в групі відповідно до побажань і ініціативи студентів та плану організації і проведення виховної роботи в університеті на рік. 

Важливе місце в роботі кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання належить виховній роботі викладачів серед студентів, що спрямована на формування у них моральних якостей, громадської активності та відповідальності за долю України, дбайливого ставлення до національного багатства країни, любові до рідної мови.

При плануванні виховної роботи наставники передбачають вивчення здібностей студентів кураторських груп до навчання; ставлення до обраної спеціальності та плани на майбутнє; стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів; вивчають житлово-побутові умови студентів.

Пріоритетним у виховній роботі зі студентами викладачів кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання є  реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі, залучення молоді до національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання патріотизму, громадських якостей особистості, забезпечення педагогічних умов для соціалізації студентів, виховання в них життєвої компетентності.

Щороку кафедра фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання відзначає міжнародний день фізичної терапії (8 вересня міжнародний день фізичної терапії). Кафедра фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання приєднується до вітання Української Асоціації фізичної терапії із всесвітнім міжнародним днем фізичної терапії.  Поява інтересу практичної медицини до фізичної терапії обумовлена усвідомленням світовим медичним співтовариством недостатньої ефективності зусиль клінічної медицини в справі відновлення та компенсації втрачених  у  процесі     хвороби  та травматичних пошкоджень  фізіологічних функцій організму. Розвиток системи ефективної фізичної реабілітації з урахуванням сьогоднішнього рівня суспільного здоров’я, політичної та економічної ситуації в державі, без сумніву, можна віднести до числа найважливіших медико-соціальних завдань сучасної охорони здоров’я.  

Виховна година  на тему " 8 вересня міжнародний день фізичної терапії" для студентів 3 курсу медичного факультету за спеціальністю "Здоров'я людини"  (2014 р.)

Студенти 1-3  курсів медичного факультету за спеціальністю "Фізична реабілітація" разом з кураторами: Коваль В.Б., Шафранський В.В., Давибіда Н.О. та Руцька А.В.  біля спортивного корпусу  (2015 р.) 

Студенти 1-3  курсів медичного факультету за спеціальністю "Фізична реабілітація" разом з кураторами: Коваль В.Б., Шафранський В.В., Давибіда Н.О. та Руцька А.В. (2015 р.) 

На кафедрі фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання проводиться робота з виховання гармонійно розвиненої, високоосвіченої особистості, значний акцент робиться на національно-патріотичне виховання, формування активної соціальної позиції у студентів. Активно пропагується гуманізм, милосердя, духовність, здоровий спосіб життя, фізична та психологічна культура. У студентів культивується вміння креативно мислити, самостійно знаходити достовірну інформацію та правильно її інтерпретувати.

В період карантину з березня 2020 року створені групи в месенджерах в яких викладачами кафедри надавалась оперативна інформація студентам стосовно ситуації з пандемією COVID-19, особливості карантинних заходів та правил поведінки з метою мінімізації ризику інфікування, проводились обговорення актуальних питань фізичної терапії, обмін корисною професійною інформацією, проводились дискусії щодо актуальних для студентів питань.

Моральне виховання

Виховання на основі моральних цінностей – це основний шлях формування особистості студента, його моралі й культури. Лише за умови реалізації гуманістичної мети їх професійної підготовки, яка виступає визначальною характеристикою поєднання духовного та екстремально-психофізичного середовищ у навчально-виховному процесі, можливо закласти потенціал морального виховання студентів. В умовах сучасних викликів трансформація ставлення суспільства до благодійності стала важливим чинником національної єдності у подоланні кризових явищ в політичній, економічній, військовій, соціальній, медичній галузях.

Студенти майбутні фізичні тераевти, ерготерапевти на волонтерських засадах проводять комплекси реабілітаійних заходів для людей з інвалідністю міста Тернопіль. Така діяльність допомагає виховати у студентів такі необхідні моральні якості, як милосердя, співчуття, а також побачити виражений позитивний ефект від своєї праці, що є потужним мотивуючим фактором для подальшої професійної діяльності.

На постійній основі зі студентами проводяться відвідування художніх виставок, картинних галерей, театру, проводяться круглі столи за тематикою найважливіших подій в Україна та за її межами.

Асистенти кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного  виховання  Бай А.В., Бондарчук В.І., Вайда О.В.  під час екскурсії  в Тернопільському краєзнавчому музеї раєзнавчий музей у місті Тернополі" (2019 р.) 

Доцент Давибіда Н.О. зі студентами 3 курсу  медичного факультету  під час екскурсії  в Тернопільському краєзнавчому музеї раєзнавчий музей у місті Тернополі" (2019 р.) 

Образ Святого Миколая – втілення людяності, доброти та високих моральних цінностей, а свято Миколая – день взаємодопомоги та турботи, коли особливо хочеться допомагати знедоленим, бідним та хворим. Це свято об’єднує віру в здійснення мрій, бажань та задумів всіх, хто його очікує, а також дає можливість створити та проявити чудо всім тим, хто не байдужий. Долучитися до доброї справи, принести тепло в душі дітей, запалити вогниками любові кожне дитяче серце, а особливо дітей-інвалідів стараються усі організатори, учасники та партнери свята. Приносити радість та залишати приємний спогад в душах дітей, разом з тим посіяти у них зерно любові та почуття поваги до свого ближнього – це ті добрі справи, якими ми, дорослі, маємо надихатися особливо в період Різдвяних свят. Нехай цьогорічне свято запам’ятається усім приємними несподіванками, гарним настроєм, подарунками та неповторними враженнями.

Вже стало доброю традицією, у казковий передріздвяний час, проводити благодійні заходи для дітей з інвалідністю. Свято Чудотворця Миколая знову зібрало під одним дахом «Квітоцентру» дітей та їх батьків, бо зимові свята є чудовою нагодою для того, щоб зробити подарунок – навіть тому, кого ти не знаєш особисто.

19 грудня 2021 року «Квітоцентрі» відбулося свято для особливих  дітей «Подарунок від Миколая!». До свята долучилися викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання ТНМУ та студенти, які навчаються у нашому виші за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія». 

Пісню виконав учень Тернопільського обласного реабілітаційного центру Денис Стукало. 

На кожну дитину очікували подарунки, солодощі та майстер-класи від Тернопільського національного медичного університету та партнерів . 

"Подарунок від Миколая" долучилися завідувачка кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання ТНМУ проф. Попович Д.В, доц. Давибіда Н.О., доц. Назарук В.Л. та асистенти кафедри (2021 р.) 

Пісню виконав учень Тернопільського обласного реабілітаційного центру Денис Стукало. До ведення хороводів долучилися викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання ТНМУ (2021 р.) 

Вручення подарунків та солодощів від Тернопільського національного медичного університету завідувачкою кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання проф. Попович Д.В ., асист. Бондарчук В.І., асист. Яворська О.Л. та студентами ТНМУ спеціальності 227  "Фізича терапія, ерготерапія" (2021 р.) 

Асистенти кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання Вайда О.В. та Гевко У.П. разом із студентами 303 групи 11 листопада 2021 року відвідали презентацію книги Анастасії Леухіної «Зовсім не страшна книга», що відбулася у приміщенні бібліотеки університету за сприянням Україно-Швейцарського проекту «Розвиток медичної освіти». Також  на зустрічі було презентовано навчальний курс «Людяність та емпатія в роботі медика».

Асистенти Вайда О.В. та Гевко У.П. із студентами МТ-303 групи  у приміщенні бібліотеки університету на презентації книги Анастасії Леухіної «Зовсім не страшна книга» (2021 р.)

Колектив  та студенти кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання  організували благодійний ярмарок  з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, 80-річчя з Дня створення УПА та Дня захисників та захисниць України .Зібрані  кошти передано на потреби ЗСУ.  (27 жовтня 2022 р.) 

18 грудня 2022р. відбувся благодійний захід " Святий Миколай" для дітей переселенців і дітей, в яких батьки захищають рідну Землю. До свята долучилися доценти кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання Валентина Бондарчук, Наталія Давибіда та студенти, які навчаються за спеціальністю 227 "Фізична терапія, ерготерапія". 

     На кожну дитину очікували подарунки, солодощі від колективу кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання Тернопільського національного медичного університету та студентів груп МТ-103, МТ-203.

Доц. Боднарчук В. І. та доц. Давибіда Н. О. разом з дітьми переселенцями та дітьми, батьки яких захищають рідну Землю. 

Доц. Боднарчук В. І. та доц. Давибіда Н. О. долучилися до благодійного заходу " Святий Миколай". 

3 лютого 2023 року викладачі кафедри та кураторські групи взяли участь у зустрічі з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, архієпископом і митрополитом Тернопільсько-Зборівським УГКЦ Василієм Семенюком, єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським УГКЦ Теодор Мартинюк, капеланом ТНМУ і священиком УГКЦ, отцем Ігорем Драпаком, отцем Іваном Січкариком та іншими священиками УГКЦ. Блаженніший Святослав Шевчук під час свого звернення до колективу розповів про найближчу діяльність УГКЦ, а саме про намір УГКЦ долучитися до ідеї Міністерства охорони здоров'я України створити в кожному обласному місті України центри резільєнтності (від англ. resilience – стійкість). Це будуть місцеві реабілітаційні хаби, що допомагатимуть долати рани війни. Церква прагне мати там простір, щоб служити для духовної віднови.  

Викладачі кафедри взяли участь у зустрічі з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом ( 3 лютого 2023 р.) 

Студенти кураторських груп на зустрічі з Блаженнішим Святославом (3 лютого 2023 р.) 

Національно-патріотичне виховання 

У зв’язку із складною політичною ситуацією в країні викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання регулярно проводять із студентами інформативні бесіди, обговорюючи гарячі події на Сході держави, політичні новини в Україні та за її межами. Згідно розпорядження директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації «Про запровадження обов’язкового політичного інформування в навчальних закладах області», з метою забезпечення належного сприйняття політичних подій, що відбуваються в державі в університеті на кафедрах запроваджено обов’язкове щотижневе політичне інформування студентів. При проведенні політінформації із студентами піднімаються та обговорюються питання ролі студентської молоді у становленні правового суспільства, прав людини в правовій державі.

20 листопада 2017 р.  на нашій кафедрі проведено зустріч студентів з учасниками антитерористичної операції  з нагоди відзначення  Дня Гідності та Свободи.  

Інформативні бесіди з обговоренням гарячих подій на Сході держави Студенти  (2017 р.) 

Викладачі та студенти кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання беруть активну участь в роботі громадської організації «Інститут дослідження національної спадщини». В рамках якого відбувся захід приурочений видатному польському поету демократу - Юліушу Словацькому, нашому земляку з Кременеччини. З нагоди цієї важливої культурно-освітньої події науковим дослідним центром було зібрано круглий стіл в пресцентрі медичного університету, де було обговорено творчіть Юліуша Словацького.

В заході взяли участь асистент кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання Яворська О.Л., та студенти. Наступне виїзне засідання відбувалося в родинному місті м. Кременці, зокрема у літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького, де пройшли дитячі роки великого польського поета та провісника свободи польського народу.

По завершенню кожен з нас черпнув трішки духовного, морального та національного з творчості видатного Юліуша Словацького. А також ми зрозуміли наскільки не вивчена та надзвичайно захоплююча історія нашого краю. Тому в подальшому у наших планах розвідати, опанувати та пройнятися історичною спадщиною наших предків.

Участь асистента кафедри Яворської О.Л. та студентів у виховному заході  приуроченому видатному польському поету демократу - Юліушу Словацькому (2021 р.) 

Щорічна традиційна Всеукраїнська акція «Запали свічку» відбулася 27 листопада 2021 року, у День пам’яті жертв Голодомору, на Театральному майдані міста Тернополя. Цього дня сотні жителів громади приєдналися до акції та запалили лампадки, виклавши їх у формі хреста на знак вшановуння пам'яті закатованих голодом українців, після чого священнослужителі відправили поминальну панахиду за усіма жертвами репресій тоталітарного режиму. Помолитися за мільйони душ, яких втратила наша земля, та запалити свічку пам'яті прийшли викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання з студентами кураторських груп. 

асистент Бондарчук В.І. зі студентами МТ-201 групи медичного факультету на Театральному майдані міста Тернополя   (2021 р.) 

Всеукраїнська акція «Запали свічку» у День пам’яті жертв Голодомору, на Театральному майдані міста Тернополя (2021 р.) 

Тривалий час Україна мужньо протистоїть повномасштабному вторгненню російської армії. Бойові дії стають все більш запеклими та потребують максимального забезпечення, як матеріального, так і технічного, тому потреби наших захисників у підтримці зростають. Прагнення до змін, бажання робити добрі справи спонукало працівників кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання  зібратися з вірою і бажанням підтримати та подати руку допомоги ЗСУ. 

Люди з особливими потребами, особливо в такий важкий для країни час, практично залишені на одинці зі своєю бідою. Поділитися наболілим та отримати підтримку такі люди приходять у відповідні товариства та організації. Тут вони разом відпочивають, допомагають іншим у скруті. Втім, кожне товариство, як і кожен неповносправний мають свої проблеми та потреби.  Допомога та співпраця з нашими колегами є в даний скрутний час є одним із шляхів вирішенням проблем та потреб в роботі з людьми.

доц. Наталя Давибіда прийняла участь у забезпечені харчування 44 дивізії ЗСУ та територіальної допомоги (2022 р.) 

Завідувачка кафедри, проф. Дарія Попович передала допомогу для тимчасово переселених людей у Тернопільський Християнський центр «Карітас» (2022 р.) 

З початку повномасштабного вторгнення країна-агресор щодня обстрілює мирні міста України, а наші військові гідно та відважно захищають нашу Батьківщину. Проте воїнам не впоратися без підтримки в тилу. Нам усіх потрібно всіляко допомагати війську перемагати ворожу армію. Кафедра фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання Тернопільського національного медичного університету ім.. І. Я. Горбачевського активно долучається до волонтерської діяльності, яку проводить волонтерський центр університету, куди надходить гуманітарний вантаж від благодійників з різних країн світу. За логістикою завідувачки кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання професорки Дарії ПОПОВИЧ волонтерський центр Тернопільського національного медичного університету отримує чергові гуманітарні вантажі від International Assistance Headquarters for Ukrainians, Української ресторації «Prosperity» (Лондон), Галини Косинської та волонтерів і небайдужих громадян Великобританії, а також від навчально- реабілітайного  центру, що входить до Фундації допомоги дітяч в м. Живець, який очолює лікар Рената Блеха.


Ректор ТНМУ професор Михайло Корда, професорка Дарія ПОПОВИЧ, лікар Рената БЛЕХА разом з волонтерами ( 2022 р).


Асистентка кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання Катерина МИНДЗІВ від початку війни в України є волонтером ГО «Десантно-козацький рій». За представленням наказного отамана Тернопільського крайового коша УКА генерал-Хоружого УКА Володимира МОСЕЙКА нагороджена Катерина МИНДЗІВ відзнакою «Українська Берегиня» від Всеукраїнського об’єднання «Країна».

Асистентка кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання Олена ВАЙДА від початку війни в України займається активною волонтерською діяльністю в ГО «Десантно-козацький рій».  Олена ВАЙДА отримала подяку за вагомий вклад в організацію та доправлення волонтерської допомоги захисникам ЗСУ та цивільному населенню від Тернопільського обласного коша, Тернопільського козацько-десантного екологічного осередку імені Дмитра (Байди) ВИШНІВЕЦЬКОГО та ГО «Десантно-козацький рій».

Асистентка кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання Катерина МИНДЗІВ нагороджена відзнакою «Українська Берегиня» від Всеукраїнського об’єднання «Країна» ( 2022 р.).

Працівники кафедри беруть активну участь у волонтерському русі ТНМУ та інших організацій, які організовують та відправляють гуманітарний вантаж на схід України-  продукти харчування, а саме: енергетичні батончики та напої, консервація, сухофрукти, паштети, супи швидкого приготування, вітамінізовані напої, засоби особистої гігієни, засоби медичного призначення, аптечки,  наплічники для бойових медиків,  окопні свічки, авто-холодильник, турнікети, тактичні ножиці були передані військовим, які захищають нашу країну на Запорізькому, Полтавському, Харківському, Сумському, Донецькому та Херсонському напрямках. Окрім цього продукти харчування, дитяче харчування, засоби гігієни отримали  мирні жителі окупованої території  Запорізької області.

Завідувачку кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання, професорку Дарію ПОПОВИЧ та старшу лаборантку цієї ж кафедри Ольгу БЕТЛЕЙ нагородили відзнакою « ЗА БЛАГОДІЙНІСТЬ» від ГО Всеукраїнське об’єднання «Країна»  за представленням «Спілки бійців та волонтерів АТО» ( 2023 р.).

15 лютого 2023 року у м. Бережанах відбувся благодійний Стрітенський вечір приурочений збору коштів на обладнання для машини швидкої допомоги для ЗСУ. Також у програмі вечора був майстер- клас з виготовлення Стрітенської свічки. 

Завідувачка кафедри, проф.  Дарія ПОПОВИЧ прийняла участь у  благодійному Стрітенському вечорі (2023р.)

Благодійний вечір "Нехай Стрітення Господнє стане символом оновлення нашого життя ! " ( 2023 р.)

Щоденно о 9:00 викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання та здобувачі вищої освіти долучаються до загальнонаціональної хвилини мовчання для вшанування пам'яті загиблих унаслідок збройної агресії рф. Вшановуємо світлою пам’яттю всіх, хто віддав своє життя через вторгнення російської федерації в Україну!  Згадуємо Героїв, які боролися і загинули за наше майбутнє, мирних українців та всіх наших співвітчизників! Пам’ятаємо! Не пробачимо! Переможемо! 

Інтелектуально-духовне виховання

Викладачами кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання особлива увага приділяється інтелектуально-духовному вихованню студентів, яке інтегрується з усіма аспектами виховної роботи. Наставниками груп організовуються екскурсії в музеї міста, відвідування виставок, концертів, вистав тощо. 

16 листопада 2016 року  почалася eкскурсія  з самого серця оперативного контролю – Центру управління ДСНС України у Тернопільській області. Тут продемоснтсрували автоматизовані робочі місця фахівців оперативно-чергової зміни, розповіли про повсякденну діяльність Центру, про принципи оперативного управління рятувального відомства і специфіку роботи чергової зміни, способах взаємодії з іншими організаціями та відомствами. 

доцент Давибіда Н.О. зі студентами 4 курсу медичного факультету в управлінні ДСНС України   (2019 р.) 

Асистент Вайда О.В. зі студентами 4 курсу  медичного факультету  під час екскурсії  Тернопіллям - печера "ВЕРТЕБА"  (2019 р.) 

Асистент Вайда О.В. зі студентами 3 курсу 4 групи  медичного факультету  під час відвідування екскурсії  по місту Тернопіль (2019 р.) 

03 листопада 2019 року  студенти І курсу медичного факультету спеціальності 227 "Фізична терапія, ерготерапія" прийняли участь в  eкскурсії  "Музей-Садиба Івана Яковича Горбачевського" у с. Зарубинці Збаражського району Тернопільської області. В основу експозиції музею лягли фотографії, листи, особисті речі родини Горбачевських, предмети побуту, наукові книги, підручники та публікації, написані академіком і опубліковані ще при його житті та інше. Велику цінність становлять експонати, які зберегла й подарувала музею онука Антона Горбачевського – рідного брата академіка Ірена-Романа Носик, мистецтвознавець, графік із Торонто. В першій кімнаті знаходяться експозиції двох розділів музею. Перший розділ «Життєвий шлях академіка І. Горбачевського» присвячений родині Горбачевських, різним періодам життя вченого від юних років до смерті. В ньому експонуються особисті речі вченого, предмети побуту його сім’ї. Другий розділ експозиції «Брати Горбачевські» висвітлює життєвий і творчий шлях брата Івана Горбачевського – Антона, який був відомим юристом та громадсько-політичним діячем. В другій кімнаті знаходяться експозиції, присвячені науковим досягненням та відкриттям академіка. Оглядаючи кімнати музею, ви перенесетесь в минуле, глибше зрозумієте особистість геніального вченого, який все життя жив і творив в імя України.

Асистент Бондарчук В.І., асистент Яворська О.Л., асистент Назарук В.Л. разом із студентами І курсу медичного факультету  під час eкскурсії у "Музей-Садиба Івана Яковича Горбачевського" у с. Зарубинці  (2019 р.) 

У періодичних виданнях, зокрема у газетах: «Подільське слово», «Медична академія»,  часто друкуються статті просвітницького та навчально-методичного характеру, авторами яких є викладачі кафедри та студенти ТНМУ. 

Інтерв'ю  асистента Бай А.В. про ерготерапію, як нову  професію для сучасної системи реабілітації в Україні  (2019 р.)

Конференція "Перспективи розвитку медичної та фізичної реабілітації на різних рівнях надання медичної допомоги" у якій прийняли участь викладачі кафедри  (2019 р.)

Інтерв'ю  студентки  медичного факультету Валеріії Кондратюк про фах фізичного терапевта, ерготерапевта (2020 р.)

Здоровий спосіб життя

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан здоров’я населення України свідчить про існування реальної загрози вимирання нації. Питанню здорового способу життя викладачами кафедри приділяється особлива увага. Слід наголосити на тому, що даний аспект виховної роботи тісно переплітається із тематикою практичних занять. Із студентами кураторських груп проводились виховні бесіди, семінари та диспути на теми «Алкогольна залежність як медико-психологічна проблема», «СНІД: міфи та реальність», «Здоровий спосіб життя – ознака цивілізованості людини», «Правила особистої та побутової гігієни», «Легкі» сигарети - легка брехня».

Асистент Бондарчук В.І. разом із студентами медичного факультету  на семінарі присвяченому  здоровому способу життя  (2018 р.) 

Телемарафон «Здорові та активні» - 07 квітня 2021 року на телеканалі "Тернопіль 1" проходив 5 годинний марафон «Здорові та активні» організаторами якого були Тернопільський центр фізкультури і спорту та Тернопільська міська рада. 300 хвилин про здоровий спосіб життя, фізичну активність, збалансоване харчування та правильне дихання говорили лікарі і вчителі, фітнес тренери та масажисти, міський голова та представники міського центру фізкультури і спорту. На завершення телемарафону слово дали керівнику ГО «Центр чжун юань циган» Віктору Шадріну, який розповів про ціґун, як стародавнє китайське мистецтво саморегуляції енергії. Підвести підсумки важливості занять фізичною активністю для здоров’я людини запросили старшого викладача кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського Новакову Любов Володимирівну.

Асистент Новакова Л.В.  на телеканалі "Тернопіль 1"  підчас підведень підсумків  важливості занять фізичною активністю для здоров'я людини (2021р.) 

20 вересня 2021 року з нагоди Міжнародного дня студентського спорту в спортивному комплексі Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського відбулася низка спортивно-масових заходів. Свято розпочалося з виступу новоствореної команди з чирлідингу. Студенти планували показати свій хореографічний номер ще півтори року тому, але на заваді став карантин і жорсткі обмеження. І ось тепер ми всі маємо змогу підтримати молодих людей і їх бажання представляти університет на різних заходах. Ініціаторами створення такої команди стали Макс Лисюк, Марія Маринюк, Соломія Лівак. До її складу увійшли Катерина Дзюба, Марта Добрянська, Мар‘яна Крижанівська, Софія Задорожна, Юля Біяк, Христина Мартинишин, Олександра Погудина та Юрій Беднарський. Команда висловлює подяку профкому ТНМУ за допомогу у пошитті дизайнерських форм для виступів. Під час майстер-класу зі спортивних танців учасники заходу вивчили базові кроки ча-ча-ча і вальсу. Його провела призерка та фіналістка всеукраїнських та міжнародних турнірів, студентка медичного факультету Соломія Лівак (ММ-421). Також відбувся майстер-клас з гімнастики. З базовими елементами цього виду спорту і технікою їх виконання ознайомила студентка медичного факультету (спеціальність «Фізична терапія, ерготерапія), майстер спорту Юлія Гладь (МТ-303).  Майстер-клас з волейболу провела студентка медичного факультету (спеціальність «Фізична терапія, ерготерапія) Яна Палига (МТ-302). Дівчина до вступу в університет грала у складі команди суперліги «Хімік» (місто Южне). Їй асистували студентки медичного факультету Надія Вінярська (МТ-104) та Юлія Золотюк (МТ-103). Доцент кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання, майстер спорту Віктор Назарук ознайомлював молодь з технікою плавання.

Міжнародний день студентського спорту в спортивному комплексі Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського  (2021 р.)