Професорсько-викладацький колектив кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання надає великого значення роботі студентського наукового гуртка, розуміючи, що тільки систематична робота допомагає поглибити і закріпити теоретичні знання, а також підготувати молодь до майбутньої самостійної науково-дослідної роботи. Уміння і навички дослідницької діяльності безцінні для майбутнього фахівця і складають одну із ключових складових його професійного успіху.

На даний час молоді науковці працюють над темами, тематика яких переплітається із напрямками кафедральних досліджень, і одночасно викликає велике зацікавлення у студентів для перспективи подальшого наукового пошуку та впровадження результатів у практичну охорону здоров’я.

Щороку на весняних засіданнях гуртка ведеться підготовка матеріалів для участі у роботі Всеукраїнських і міжнародних медичних конгресів студентів і молодих вчених, де гуртківці мають можливість спробувати свої сили в якості науковців.

На кафедрі студенти під керівництвом викладача розробляють комплекси вправ для спеціальних медичних груп при різних видах захворюваннь, дають комплексну оцінку індивідуальним особливостям людського організму в процесі оздоровлення, оцінюють загальні принципи пристосування до умов навколишнього середовища,а також розглядають концепції контролю за здоровим способом життя серед населення. Результати наукових досліджень висвітлені на конференціях, конгресах, симпозіумах та форумах та в Україні та за кордоном.

Засідання наукового гуртка проводять завідувач кафдри, доц. Козак Д.В. та доц. Давибіда Н.О. (2014 р.)

На кафедрі проводяться тренінгові дні. В тренінгу взяли участь студенти медичного факультету за напрямом підготовки «Здоров’я людини». Метою тренінгу – сформувати в студентів уміння і навички, необхідні для позитивного ставлення до ведення здорового способу життя; сформувати позицію активного опору залученню до наркотиків та шкідливих звичок.

Тренінг щодо ведення здорового способу життя для студентів 3 курсу медичного факультету (2017 р.)

Студенти-гуртківці мають можливість проводити свої дослідження на базах обласного геріатричного пансіонату, Міжнародної клініки відновного лікування проф. В.І. Козявкіна, що дає можливість охопити велику кількість пацієнтів з найрізноманітнішими патологіями та використовувати новітнє обладнання.

Проведення наукових досліджень на базі Міжнародної клініки відновного лікування проф. В.І. Козявкіна (2017 р.)

Великий інтерес викликало анатомо-фізіологічне обгрунтування унікальної методики нейрофізіологічної реабілітації, котре провів проф. В.І. Козявкін (2018 р.)

Студенти-гуртківці проводять активну роботу з вихованцями Карітасу, яка включає в себе не лише заходи фізичної реабілатації, а також застосовують елементи ерготерапії з арт-терапією (малювання картин, плетіння з бісеру та виготовлення малюнків). А також студенти активно займаються творчістю з дітьми соціального центру ТБФ «Карітас» – малювання картин, ліпилення із глини.

Студент Хандога Володимир з вихованцем Карітасу (2019 р.)

Студенти Філіпова Владислава і Обрядін Валерій проводять арт-терапію з вихованцем "Карітас" (2018 р.)

Студентка Віннікова Валентина проводять арт-терапію з вихованцем "Карітас" (2017 р.)

Роботу окремих напрямків досліджень студентського наукового гуртка (СНГ) очолюють викладачі-консультанти кафедри: проф. Попович Д.В.., доц. Давибіда Н.О., доц. Коваль В.Б., асист Бай А.В..

Під керівництвом професорсько-викладацького складу кафедри провяться регулярні тренінги з оволодіння академічними навичками наукової роботи: підготовки літературних оглядів, пошуку літератури в базах, розробки дизайну наукової роботи, її презентації на конференції та підготовці тез доповідей. Результати робіт гуртківців публікувати в тезах конференцій, а разом з керівниками робіт – у фахових виданнях.

Основною метою наукового гуртка є залучення талановитої молоді до сфери наукової діяльності, створення умов для участі студентів у виконанні наукової роботи, вдосконалення навиків у самостійній науково-дослідній діяльності.


15 листопада 2020 р. в м.Тернопіль на базі квіткового маркету «КвітоЦентр» був зафіксований рекорд з масажу представником Книги рекордів України. Організатором рекорду України з «Королівського вогняного масажу» став Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського, а саме представники кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання – завідувач кафедри, проф. Дарія Володимирівна Попович, доц. Наталія Олегівна Давибіда, доц. Володимир Богданович Коваль та ас. Валентина Іванівна Бондарчук, а також студенти , які відвідували науковий гурток по тематиці масажу. Представлена методика для встановлення рекорду була розроблена доцентом кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання Наталією Олегівною Давибідою.

доц. Давибіда Н.О. та студенти спеціальності 227 "Фізична терапія, ерготерапія" (2020 р.)

11 вересня 2021 року відбувся ювілейний 25-ий легкоатлетичний пробіг навколо ставу «Тернопільська Озеряна - 2021», який був започаткований ще у 1997 році та став невід’ємною частиною життя масажної індустрії Тернопільського національного медичного університету імені І.Я.Горбачевського. дистанція становила 9 кілометрів та пролягала навколо Тернопільського ставу. Участь у змаганнях приймали доц. Давибіда Н.О., ас. Судомир Т.І. та студенти гуртківці. Змагання були особисті, переможець визначався за кращим часом, окремо серед жінок і чоловіків у 13 вікових категоріях. Організатори події: Федерація легкої атлетики Тернопільської області, Управління розвитку спорту та фізичної культури ТМР і Тернопільський міський центр фізичного здоров'я населення.

доц. Давибіда Н.О., ас. Судомир Т.І. та студенти спеціальності 227 "Фізична терапія, ерготерапія" прийняли участь у пробігу навколо ставу Тернопільська Озеряна - 2021 (2021 р.)

У парку імені Т.Шевченка (Тернопіль) 25 червня 2022 року за підтримки Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення пройшов спортивний захід «Олімпійський день». Участь у цьому спортивному дійстві взяли студенти гуртківці та викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання. У програмі заходу було проведено:

– роботу спортивних локацій з різних видів спорту;

– передачу олімпійського вогню;

– запальну руханку;

– оздоровчий символічний забіг;

– конкурсні та фанові турніри з футболу та боксу;

– турніри зі стрітболу, гри в шахи, катання на роликових ковзанах та скейті;

– виступи танцювальних колективів;

– майстер-класи від ДЮСШ нашого міста;

– зустрічі з нашими олімпійцями.

Участь у спортивному дійстві взяли участь студенти гуртківці та викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання (2022 р.)